Asteria's - Magisch - Nieuws der Seizoenen

zondag 29 mei 2022

Asteria's Zomernieuws

Een mystieke wereld, die je betreedt zodra je voet zet op je eigen voordeurstoep.

- Ethelind Fearon (1946)

Voor het geval je het nog niet gemerkt hebt: het gras staat er prachtig bij en de tuin is een overdaad van kleuren. In de lucht hangt de frisse geur van vrijheid, geen mens die let op wat jij doet. Laat de achterdeur open, zet de sproeier aan en waag je in je blootje. Geniet van wat onaf is, de improvisatie, het glorieus onvolmaakte. Dompel je onder in de zomerkoninkjes en maak je onvolkomenheden het hof. Blijf heerlijk hangen in de schemering van een zomeravond, dans mee met de vuurvliegjes en knipoog naar de volle maan. Geloof in midzomermagie. Bottel een laatste - en eerste - redmiddel van rozige zuchten, smeer je lekkere toet vol met heerlijke slagroom. Maak van elke dag een penseelstreek die de onvergelijkelijke schoonheid van jouw stilleven onthult. Ogenblikken die je ooit gewoon vond, zijn nu vol van genade.

De Roos en de dood.

Deze nieuwsbrief heb ik opgedragen aan mijn moeder die op Moederdag 8 mei 2022 overleed op 89-jarige leeftijd. Zij was niet alleen mijn moeder maar mijn beste vriendin. Een hele sterke vrouw, die veel heeft meegemaakt. Wij waren erbij tot op het einde. Rozen waren haar lievelingsbloemen. Logisch dat rozen rond haar stonden en met de rozenblaadjes een pad hebben gemaakt voor haar overgaan.

Vorig jaar beschreef ik in zomernieuws uitgebreid over de roos. Nu vul ik wat wetenswaardigheden aan met de Damastroos of de Damascusroos.

Damastroos – Rosa x damascena

De geslachtsnaam ‘Rosa’ betekent uiteraard ‘roos’. Deze naam kan worden teruggeleid tot het Griekse woord rhódon. De soortnaam damascena is een aanduiding voor de oriëntaalse afkomst van de bloem, en betekent ‘uit Damascus’. Het x-teken in het midden geeft aan dat de Damastroos een hybride is, een kruising. Onbekend is echter tussen welke twee rozen dat geweest is.

In de oudheid bekleedde de Roos een heel belangrijke plaats in de mythologie. Over het ontstaan en de kleur van die goddelijke bloem, bestaat er een waaier van mythen en legenden.

Dat de Koningin der Bloemen ook een belangrijke rol speelt bij begrafenisrituelen kan op het eerste gezicht misschien enige verwondering wekken, maar wordt ook wel begrijpelijk als men weet dat de Roos ook wordt verbonden aan de wederopstanding. De Oude Grieken en Romeinen hadden inderdaad de gewoonte om hun doden en hun graven te bestrooien met Rozen. Elke meimaand offerden de Romeinen, gerechten met Rozen aan de schimmen van de doden.

In de 14de eeuw werd de Damastroos of Damascusroos vanuit Perzië naar Europa gebracht. De etherische olie uit de bladeren werd toen nog niet gedestilleerd maar het aroma werd gewonnen door de bloemblaadjes in olie te macereren of in dierlijk vet.

Tussen 1582 en 1612 werd Roos Otto (etherische rozenolie) ontdekt, dit wordt verteld in twee geschriften van de Grootmogol van India.

De gezondheidsvoordelen van etherische olie van rozen kunnen worden vandaag de dag toegeschreven aan eigenschappen als antidepressivum, ontstekingsremmend, antiseptisch, krampstillend, antiviraal, afrodisiacum, adstringerend (slijmoplossend) bacteriedodend, helend en zuiverend.

Rozenolierecept: tegen depressie

150 ml water

3 druppels rozenolie

2 druppels lavendelolie

Dit recept is gebaseerd op een aroma diffuser met een inhoud van 150ml.

Magie

Krachten: Liefde, Psychische Krachten, Genezen, Liefdesvoorspellingen, Geluk, Bescherming

Gebruik

Rozen worden al heel lang gebruikt in liefdesmengsels, de bloem wordt ook al eeuwenlang in verband gebracht met de liefde. Een kroon van Rozen kan gedragen worden tijdens het uitvoeren van liefdesrituelen. Ook kan men een enkele roos op een altaar plaatsen als een krachtige hulp bij liefdeszaken. Rozenwater kan worden toegevoegd aan liefdesbaden.

Rozenbottels kunnen aan een draad worden geregen en gedragen om de liefde aan te trekken. Een thee van Rozenknopjes, gedronken voor het slapen, geeft voorspellende dromen. Om de romantische toekomst te kunnen ontdekken, namen vrouwen vroeger drie groene Rozenblaadjes en gaven ieder de naam van een geliefde. Degene die het langst groen bleef was de gelukkige. Rozenblaadjes en – bottels worden ook gebruikt in genezende bezweringen en mengsels. Een doek doordrenkt van Rozenwater op de slapen geplaatst zal hoofdpijn verdrijven.

Rozenblaadjes door het huis gestrooid geven rust. Zo ook op het bed na het overlijden zuivert het overgaan. Heel oud gebruik.

Rozen in de tuin trekken elfen aan.

Er is natuurlijk nog veel meer over de roos te vertellen en zeker rond overlijden.

In mijn heksenopleiding: de schaduw van de heks, gaan veel lessen over de magie rond het overlijden

Vier het leven, vier de seizoenen!

Dan zijn er nog de komende maanden twee mooie jaarfeesten te vieren.

Dat zijn 21 juni: Alban Hefin, Litha of midzomerviering

En op 1 augustus Lughnasad.

Lees meer informatie door op de afbeeldingen te klikken.

Workshops, Vieringen en bijeenkomsten.

Op mijn website staat geen agenda meer, maar wel een overzicht van leuke lessen en oefenochtenden aangevuld met veel extra’s rond het betreffende onderwerp.

Dit is bedoeld voor (ex)cursisten te oefenen, bij te scholen en ervaring op te doen.

Klik op de afbeeldingen.

Informatie & Inspiratie?

Wil je tot het herfstnieuws geïnspireerd blijven? Volg of like mijn facebookpagina.

Of wil je me iets vragen? Dat kan via deze link, klik hier

De Herfstnieuwsbrief verschijnt eind augustus.

Fijne zomer en tot ziens!

woensdag 23 februari 2022

Asteria's Lentenieuws

De lente heeft een licht
Dat verder heel het jaar
Afwezig is - en maart
Is nog nauwelijks daar.

- Emily Dickinson

De bevroren aarde smacht naar de lente, als een rusteloos hart dat liefde zoekt. Maar wie vaart wil zetten achter een jaargetijde of de romantiek, mist de subtiele nuances van het Leven. Maart is onze tussenpersoon. Dus verander je gedachten over verandering. Vandaag is die er, morgen is ze verdwenen. Niet zo somber. Wentel je in de luxe volheid van het wachten. Laat al je evenwichtskunsten maar vallen tot je je evenwicht gevonden hebt. Verheug je in nieuwe overgangsriten. Laat je koesteren door Moeder Natuur. Zorg voor gewijde ruimte. Vind de ‘inspiratie’ om schoon schip te maken. Beproef je geluk. Mest je kasten uit. Wijs je hersenspinsels de deur. Experimenteer met alternatieve remedies: de kleur van narcissen, de geur van lavendel op je linnengoed. Haal diep adem, huil eens lekker uit, spring over je problemen heen als waren het modderplassen. En sta stil, zodat je een sprong vooruit kunt maken naar een nieuwe start. - Sarah Ban Breathnach

Eerlijk gezegd kijk ik erg uit naar een nieuwe lente en de hoop dat alles weer beter wordt. Met het zien van sneeuwklokjes, blauwe duifjes en vele andere bloeiende en geurende bolletjes maakt mijn hart een sprongetje. Mijn geduld raakte op, mijn geduld nooit mijn sterkste kant geweest. Wachten is een van de schone kunsten zei Margery Allingham ooit. Pfff
Als ik ergens op wachten moet, gaat dat zo:
Week 1: Opgewekt en vol vertrouwen
Week 2: Optimistisch en enigszins prikkelbaar
Week 3: Ontmoedigd en somber, geïrriteerd
Ik wil er niet over praten en waag het niet tegen me te zeggen dat het universum weet wat het beste voor mij is. Herken je dit?
Als het nog langer duurt wordt het alleen maar erger en ik weet gewoon als je het loslaat komt gewoon vanzelf wat goed voor jou is en doe intussen het wachtspel.

Het wachtspel is een verwennerij als je het wachten zat bent.
  • Herlees dierbare kinderboeken, als een vader of moeder die een klein kind wil kalmeren. Of gezellige meisjesboeken met hun capriolen. Mijn lievelingsboeken zijn nog steeds uit de Annemieke van Oven reeks geschreven door Anneke Bloemen en de Zevensprong is mij dierbaar van Tonke Dragt
  • Ga in gedachten naar een andere tijd en/of plaats, door je helemaal te verdiepen in een rijkelijk geïllustreerde reisgids of een boek over woninginrichting of een brochure met belachelijk dure cruises.
  • Als je thuis bent, ga je dan lekker verkleden, zoals kleine meisjes dat doen: pas al je kleding, compleet met schoenen en sieraden, doen de kleuren het nog goed voor jou; experimenteer met chique kapsels. Neem voor de spiegel rare, zwoele poses aan.
  • Kies een kleur en zoek zoveel mogelijk dingen in die tint. Kies bijvoorbeeld als inspiratie de lentekleuren.
  • Als je in de auto zit doe het alfabetspel met de nummerplaten van de auto’s die je ziet en de reclameborden langs de weg (zoek eerst een A als beginletter, en als je die hebt de B enzovoort)... zorg dat je bij het lopen precies op de tegels blijft... Ga op in de toestand waarin je je bevindt en maak er iets leuks van, zolang je toch in die toestand moet verkeren.
  • Speel het alfabetspel ook eens binnen, maar dan met de namen van de spullen om je heen, en probeer die spullen in alfabetische volgorde te onthouden. Of bedenk, als je omgeving nu niet echt inspirerend is, een reeks etenswaren, kledingstukken of dingen in een andere categorie, in alfabetische volgorde. Ook al heb je dan op dit moment geen greep op je leven, je kunt nog steeds ordelijk nadenken. Het is heerlijk kalmerend om je op woorden getallen te moeten concentreren.
  • Je kunt, waar je ook bent, terugdenken aan de liedjes waar je dol op s toen je klein was. Kun je je de woorden, de melodie nog herinneren? Ga in gedachten terug naar het eerste liedje dat je je kunt herinneren. En wat zong je voor je eigen kinderen toen ze klein waren? Het is net als met troostrijk eten: de slaapliedjes en de melodieën uit de kindertijd zijn voor groot én klein een geweldige stress verminderaar.

Ook helpt het je om je te laten inspireren en het leven te vieren met de komende lentefeesten.
Dat is de Ostara en de Beltane

Asteria Coaching, Learning and Healing

Met ingang van 2022 leg ik mij vooral toe op coaching en lesgeven.
Dat zijn consulten in de Helpende heks en de cursussen in Magische lessen.
Na het behalen van mijn druïde graad na een studie van ruim 6 jaar werd het tijd voor nog meer verdieping in mijn magisch spirituele lessen die ik al 40 jaar als erfheks deel om te worden wie je eigenlijk echt bent. Dit doe ik individueel om bij de kern te komen van jouw magische vrouw zijn.
Eigenlijk heeft alles nog meer inhoud gekregen.
Ook de beroepsopleiding professionele Kleurencoach training bevat meer magisch werk zo ook de kaartlegkunde vooral het kaartlegmediumschap kreeg meer inhoud.
Kijk rond op mijn website, www.asteriacoaching.nl, waar je van alles kunt vinden omtrent persoonlijke groei en ontwikkeling met een flinke vleug Magie.

Informatie & Inspiratie?
Wil je geïnspireerd blijven met wat ik doe? Volg of like mijn facebookpagina.

Ik wens jullie een hele fijne lente!

zaterdag 13 november 2021

Asteria's Winternieuws

Omdat ik enkel houd van liefs dat niet geliefd is,
is de winter mij van alle jaargetijden nog het liefst. - Coventry Patmore

Winter een jaargetijde met mooie stille overgangen. Laat de donkere dagen een nieuw licht op je leven werpen terwijl jij weer ontdekt welke ouderwetse redenen december tot een hartverwarmende maand vol simpelweg schitterende genoegens maken.
Een maand die overstroomt van alledaagse wonderen, verpakt in een dagdroom vol romantiek. Dan is er Januari, een nieuw begin met 365 nieuwe dagen, netjes opgedeeld in weken maanden en seizoenen. In Februari maak je langzaam weer een start om jouw jaar vast een invulling te geven.

Ben jij een Wintertype? Dan zijn dit de kleuren voor jou, klik hier

In de maand december wordt Alban Arthan, Yule of winterzonnewende gevierd.
In februari vieren we Imbolc. Klik op de links en lees de tips om mee te doen.

De wintertijd is een mooie tijd om je intuïtie te trainen. Zo geef ik al vele jaren Tarot, kaart en orakel trainingen en een ervan is tasseografie oftewel theeblaadjes lezen. Leuk om met dit orakel eens een blik in het nieuwe jaar te werpen. Ga zelf eens oefenen. Ik deel hier een mooi stukje van Sarah Ban Breathnach

Vraag het aan de thee

 Na verloop van tijd verlaat een mens zich voor antwoorden op de toekomst.- Ruth Fulton Benedict

‘Het geloof in het heden verdwijnt lang voor het geloof in de toekomst,’ merkte de antropologe Ruth Fulton Benedict op in 1915, en dat verklaart precies waarom wij vrouwen zo dol zijn op de fantasie dat we het micromanagement van morgen verzorgen. Eerlijk gezegd willen we niets liever dan rust, dus waarom nu niet even pauze genomen? Zet het water maar op en leg je agenda weg. We gaan onszelf eens verwennen met een andere portie lotsbestemming: theeblaadjes lezen.

Misschien vond je het te gênant of was je te sceptisch om ooit bij een waarzegster naar binnen te stappen, maar ik durf te wedden dat je altijd al een beetje nieuwsgierig geweest bent naar deze traditionele vorm van toekomstvoorspelling, die je bovendien gewoon in je eigen huis kunt uitvoeren. Spiegeltjes en een sjaal om je hoofd naar keuze; het enige wat je echt nodig hebt is een kop en schotel en losse thee.

Een theezakje openscheuren is geen goed idee, omdat de thee daarin te fijn is. Je hebt voor deze oude vorm van waarzeggerij echte thee nodig, thee met brokjes en takjes, die in een pot of een thee-ei moet trekken. Koop een theesoort waar je van houdt, want je moet hem eerst op- drinken - zonder suiker en melk graag! - voordat je de vochtige blaadjes kunt lezen.
Laat de thee echter rechtstreeks in je kopje trekken, zonder thee-ei, zodat de blaadjes terwijl je af en toe een slokje neemt naar de bodem zinken.

Drink al je thee op, op een bodempje na. Houd vervolgens het kopje in je linkerhand en laat de vloeistof drie keer ronddraaien. Keer het kopje dan onmiddellijk om op het schoteltje, zodat het leegloopt.

Draai het kopje als het leeg is weer rechtop en houd het oortje in je rechterhand (op drie uur). Kijk naar de positie van de blaadjes en lees ze van links naar rechts. Als de blaadjes evenwichtig over de zijkanten van het kopje verdeeld zijn, brengt dat geluk. Hoewel veel blaadjes op de bodem van oudsher wijzen op tegenslag, kan het ook betekenen dat je de blaadjes de volgende keer beter rond moet draaien! (En zijn er geen blaadjes in het kopje achtergebleven? Dat is beslist een goed teken. want het betekent dat je geen problemen zult krijgen!)

Volgens de ouderwetse handboeken voor toekomstvoorspelling staan takjes en uitsteeksels voor mensen. Dunne, smalle takjes slaan op vrouwen, dikkere of langere slaan op mannen (sorry, maar bij dit soort oude tradities zijn er allerlei stereotypen ingeslopen!). Omhoog staande takjes vertegenwoordigen vrienden, gebogen of door elkaar liggende takjes wijzen op onheil of problemen van de kant van die mensen.

Een enkele stip betekent een brief, een groepje stippen betekent dat er geld onderweg is, een grote stip betekent dat je een geschenk kun: verwachten. Theeblaadjes die in een massief vierkant bij elkaar liggen slaan op vrede of blijdschap. Ook een cirkel betekent geluk, maar als er iets aan ontbreekt of hij wordt doorbroken door andere blaadjes, voorspelt hij een teleurstelling in de liefde. Een wiel wil zeggen dat je een kans krijgt die je moet grijpen.

In de gidsen wordt ook waarde toegekend aan letters of cijfers die je in de blaadjes kunt zien. Losse letters zijn de initialen van mensen die van grote invloed zijn in je leven. Wat de cijfers betreft is de betekenis ongeveer hetzelfde, maar met subtiele verschillen. Een betekent dat er gelukkige tijden op komst zijn; twee dat er in de nabije toekomst twee keer iets fijns zal gebeuren; drie dat er snel een grote wens uit zal komen; vier wijst op succes in je werk; vijf wil zeggen dat je een aangename verrassing wacht; zes wijst op een nieuwe vriendschap; zeven wil zeggen dat je een periode nadert die je voldoening zal geven; acht beduidt dat er een teleurstelling aanstaande is en negen betekent dat er betere tijden wachten.

Je kunt ook allerlei beelden in de blaadjes zien. Vogels of vissen betekenen geluk; een eivorm betekent dat er verandering op komst is; een sleutel wijst erop dat je iets zult leren waar je wat aan hebt; een kruis of een mes geeft aan dat je je ergens druk over maakt. Een kleine halvemaan is een gunstig voorteken en belooft liefde en romantiek; een diepere boog beduidt dat er iets onverwachts te gebeuren staat. Een boom slaat op een verhuizing in de nabije toekomst. Ook een ster is een gunstig voorteken en belooft voorspoed.

Er kunnen zich velerlei andere vormen voordoen, massief of als contour. Gebruik je fantasie; vaak zijn het letterlijke symbolen van het beroep van mensen die je kent, of voorwerpen die op een of andere ma- nier iets met je leven te maken hebben. Een schip kan beduiden dat er een boodschap van ver komt, of op een reis slaan, bijvoorbeeld.

Heerlijk om hiermee te experimenteren.

Actie decembermaand

Vind je dit te lastig om zelf te doen, dan kan ik jou helpen hoe jij in toekomst persoonlijke stappen kunt zetten via een persoonlijke Regenboogpakket: Tarotreading en kleur coaching voor dik een uur slechts € 60, - en waar je veel aan zult hebben.

De actie is alleen in de maand december. Als je in december afspreek, dan kunnen we ook in het nieuwe jaar, een tijd voor jou afspreken.

Persoonlijke Cursus of opleiding

Verder kun je je nog steeds aanmelden voor een persoonlijke training met coaching, zoals zelf coachen en werken met Tarot, waarzeggerskaarten, runen. Persoonlijke trainingen zijn “Schud de heks in je wakker, “Omtoveren” en de beroepsopleiding Professionele Kleurencoach.

Lees meer bij Magische Lessen. Er zijn hiervoor ook cadeaubonnen beschikbaar.

  • Klik op de afbeeldingen of links om meer te lezen.

Informatie & Inspiratie?

Een speciale Winternieuwsbrief verschijnt eind november.

Ik wens jullie allen een heerlijke winter en alle goeds voor een magisch 2022

zondag 29 augustus 2021

Asteria's Herfstnieuws

De herfst... vraagt om voorbereiding op de toekomst:
wijs zijn als het gaat om verzamelen en bewaren.
Maar de herfst vraagt ook om leren loslaten: erkennen dat schaarste iets moois heeft.

- B.W. OVERSTREET(1947)

 Het zachte nagloeien in September helpt je eraan herinneren dat het onderscheid tussen tegenspoed en een nieuwe start soms moeilijk te zien is. Laat je door de wisseling der seizoenen voorzichtig wegwijs maken in de levenswijsheid dat elk nadeel zo zijn voordeel heeft. We gaan verhalen uitwisselen over mythische vrouwen... de verborgen hoogtijdagen van het hart in acht nemen... heilzame daden van barmhartigheid verrichten... knusse dutjes doen op geurige kussens, aan zinnelijke nukken en grillen toegeven op dagen vol appelbollen. Dus leid jezelf met je volkomen verklaarbare verlangens vooral in bekoring. De enige zonde die je kunt begaan is een dag doorbrengen zonder verlangens en de nacht ingaan zonder dankgebed.

Bloemenmagie deze herfst

In het najaar gaat het meestal om de oogst. Dit kan zijn wat je begin dit jaar hebt gezaaid, zoals nieuwe plannen. Een prima tijd om hierbij stil te staan. Hoever ben je gekomen, wat heb je bereikt.
Maar hier ga ik het over de oogst van zomerbloemen en kruiden hebben en wat je ermee kunt doen. Je kunt ze nu nog plukken.
Plus dat deze kruidenbrouwsels goed passen in het heksen seizoen.

In de Middeleeuwen wilden de vrouwen hun kussens met geur kruiden om zich van zoete dromen te verzekeren. Hop was al in de zesde eeuw een betrouwbare kussenvulling.
Mijn eerste aanrader is een geurend hoofdkussen. Sterke geuren dicht bij je gezicht geven echter een te grote prikkel en kunnen je zelfs wakker houden, hoe aangenaam ze ook mogen zijn. Bovendien kunnen specerijen en kruiden, ook als ze fijngemalen zijn, nogal korrelig zijn wanneer je je gezicht er rechtstreeks tegenaan vlijt. Een ideaal slaapkussentje maak je van een simpele overtrek met losse kruiden die je onder je normale hoofdkussen legt. Doordat gedroogde kruiden en bloemknoppen hun geuren steeds opnieuw afgeven wanneer ze geplet worden, wordt de geur elke keer dat je je hoofd op het kussen legt of je omdraait weer geactiveerd.
Laat aan een van de rechte zijden van twee aan elkaar genaaide simpele herenzakdoeken, of lappen katoen, een paar centimeter open, zodat je ze met het slaapmengsel kunt vullen. Vul ze met kruiden naar keuze, en naai het omslag daarna dicht. Naai aan drie kanten een kussensloopje van een katoenen of linnen stofje dat er wat leuker uitziet dicht, doe daar je slaapkussentje in en naai ook dat dicht, zodat je je beddengoed beschermt tegen het fijne poeder dat door de stof heen komen.
Je kunt, als je twee linkerhanden hebt wat naaien betreft, het hoofdeinde van je bed ook een geurtje geven door je kruiden in het voetje van diverse katoenen kindersokjes te stoppen, en die vervolgens aan een ‘waslijntje’ in de buurt van je hoofdkussen op te hangen. Of je legt je kruiden in het midden van een paar mooie zakdoeken, pakt de punten bij elkaar en bindt ze dicht met een lintje. Vervolgens hang je de zelfgemaakte kruidenzakjes aan je bed-ombouw en als je gaat slapen knijp je er even in om de geuren vrij te laten komen.

En dan nu de recepten.

Bij alle instructies voor het maken van slaapkussentjes die er in de loop der eeuwen verschenen zijn, komen een stuk of zes bloemen, kruiden en specerijen steeds opnieuw terug: rozenknoppen en -blaadjes, lavendel, kruidnagels, rozemarijn, pepermunt en citroenkruid. Ze hebben allemaal een ontspannende werking en hebben - waarschijnlijk niet toevallig - ook de reputatie over desinfecterende eigenschappen te beschikken. Met name lavendel en pepermunt zijn legendarisch vanwege hun muggen-verdrijvende werking. Die muggen waren natuurlijk een van de vele redenen dat je wakker lag! Iriswortel, of viooltjeswortel, ruikt zoals de naam al zegt vaag naar viooltjes en is een bescheiden maar wel belangrijk bestanddeel, omdat het als fixeermiddel werkt en de andere geuren waarmee het gecombineerd wordt versterkt. Het is verkrijgbaar bij kruidenwinkels.

Maal de droge ingrediënten met behulp van een stamper fijn in een vijzel, of maak je eigen stamper van de ronde plastic dop van een potje keukenkruiden met als vijzel een ronde glazen of porseleinen schaal. Niet stampen; maak duwende en draaiende bewegingen, als bij het afwikkelen van je voet onder het lopen, voor een zo fijn mogelijk poeder. Is het niet heerlijk, dat gevoel een middeleeuwse alchemist te zijn? Gebruik vervolgens een plastic vorkje of een houten spatel, bijvoorbeeld het stokje van een ijsje, om de essentiële olie er grondig doorheen te roeren. Berg het mengsel een paar weken op in een fles die je op een koele, donkere plek wegzet, en schud hem elke paar dagen om de olie opnieuw te verdelen. Lepel het mengsel vervolgens in je kruidenzakjes.

Lavendel-rozenmengsel

Je hebt nodig

  • 2 eetlepels gedroogde lavendel
  • 2 eetlepels gedroogde rozenblaadjes
  • 1 eetlepel gedroogde rozemarijn
  • 1 theelepel gemalen kruidnagel
  • 1 eetlepel iriswortel
  • 1 druppel essentiële rozenolie
  • 1 druppel essentiële lavendelolie

Rozemarijn-citroen-muntmengsel

Je hebt nodig

  • 2 eetlepels gedroogde rozemarijn
  • 2 eetlepels gedroogd citroenkruid
  • 2 eetlepels gedroogde pepermunt
  • 1 eetlepel fijngemalen gedroogde citroenschil

Kleurenmagie en de kracht van (herfst)kleuren

Voor mij is de herfst een vooral warme kleuren seizoen. Het is heerlijk om je in deze periode met deze kleur te verbinden en zeker als je een herfsttype bent. Klik op de afbeelding om te weten waarom.

Wil je zelf meer over kleuren weten of professioneel Kleurencoach worden, dan kun je deze beroepsopleiding bij mij met heel veel extra’s volgen. Ook deze geef ik individueel en aangepast op jouw beroep of interesses.
Klik hier om meer hierover te lezen.

Nog even aandacht voor verschillende individueel cursussen voor jouw krachtige magisch intuïtieve en spirituele ontwikkeling. Meer Magische lessen lees je hier voor bijvoorbeeld een mooie Tarot opleiding of om de Heks in je wakker kussen en nog veel meer.

Verder wil ik ook even aangeven dat je maandelijks over de Boommanen magie en andere inspiraties in mijn leerzame blogs kunt lezen en maak vooral gebruik van de vele tips.

Dat zijn 21 september: Alban Elfed of Mabon

En op 1 november Samhain

Informatie & Inspiratie?

Fijne herfst en tot ziens!

zaterdag 22 mei 2021

Asteria's Zomernieuws

Zomerweer is, net als verliefd zijn, een soort steen der wijzen die elke gewone dag tot een dag van goud maakt. Niet de hele dag echter... Want het is nooit de hele dag, nooit je hele leven dat gelukkig wordt, het gaat om de verrukkelijke momenten. – Nan Fairbrother

Een zwoele zomerzotheid brengt zinnen en gelukzaligheid bijeen. Kom, hang de hangmat uit, leg de deken neer, doe de mand open, laat de kurk knallen en ga met je lievelingsdichter liggen lummelen in het gras. De zon zien ondergaan en wakker worden bij roze en cerise rode ochtendluchten. Zorg dat je hart open blijft en je strandtas leeg, want de zee brengt vele geschenken... kuieren door het zand, buiten douchen en warme tomaten bij de lunch. Dus loop naar de vloedlijn en houd een schelp aan je oor. Luister naar de erotiserende echo van het alledaagse en ontdek dat een mens nooit te veel van het goede kan krijgen. Alweer een heerlijke portie zaligheden.

Bloemenmagie voor deze zomer.

In de lente ben ik begonnen met de sleutelbloem.
Deze zomernieuwsbrief draag ik op aan de Roos en de Godin Aphrodite

De rode roos fluistert van hartstocht,
En de witte roos ademt liefde;
De rode roos is een valk,
en de witte roos is een duif.

Het rozengeslacht is een grote groep met meer dan 4000 plantensoorten. De tuinroos en haar zus, de wilde roos, hebben allebei veel neven, waaronder appels, bramen, frambozen, as, lijsterbes en vrouwenmantel om er maar een paar te noemen.

De bloeiende plant Roos is een vaste plant, die vooral in de zomer bloeit. De meeste van de meer dan 300 soorten rozen hebben op hun geurige, mooie bloemen 5 bloemblaadjes. Heit heilige getal 5 staat voor het goddelijke vrouwelijke en vooral in westerse magische tradities, denk aan een vijfpuntige ster het pentagram, een aantal dat specifiek heilig is voor de godin. De vrucht van de roos wordt een rozenbottel genoemd en wordt het meest gezien in de herfst, felrode en oranje bollen vol vitamines en antioxidanten. Het laatste bekende kenmerk van de rozenplant zijn de scherpe doornen of haakachtige punten, die grazende dieren en dwalende vingers kunnen helpen ontmoedigen.

Folklore en magie van de roos::

De roos komt voor in gnostische evangeliën zoals de 'Nag Hammadi' waarvan de oorsprong wordt toegeschreven aan Psyche die zo verliefd is op Eros dat ze hem haar bloed aanbiedt en wanneer het bloed de aarde raakt, bloeien de eerste rozen.

“Maar de eerste Psyche (ziel) hield van Eros die bij haar was, en goot haar bloed over hem en op de aarde. Toen ontsproot uit dat bloed de roos voor het eerst op de aarde uit de doornstruik, tot vreugde in het licht dat in de braam zou verschijnen. "

Rozen werden gebruikt voor parfum, medicijnen en verschillende tempelrituelen. Rozenamuletten worden al lang gebruikt voor zuivering en bescherming. En zo zijn er vele overleveringen over de Rozen en gebruiken, maar hier dicht ik de Roos toe aan de Godin van de Liefde:

Aphrodite, de godin van liefde en schoonheid, werd uit de zee geboren. Ze vertegenwoordigt seks, genegenheid en de band die mensen bindt. Men beweert wel dat deze onweerstaanbare godin wijzen hun verstand ontneemt. Aphrodite is bovendien de beschermvrouwe van de kunsten, de letteren, kunstnijverheid en cultuur.

Vraag Aphrodite wanneer je hulp nodig hebt om te beminnen en om van je lichaam te genieten en om de ware liefde te vinden.

Maak je eigen Godinnenolie met Roos

Ons lichaam werkt hard voor ons, laten we dat niet vergeten. Met het gebruik van de godinnenolie kunnen de resultaten werkelijk opzienbarend zijn. Vergeet niet om dingen terug te geven aan jezelf: soms moet je gewoon je eigen energie teruggeven aan jezelf.

De olie:

Vermeng 5 druppels rozenolie, 10 druppels sandelhoutolie en 5 druppels jasmijnolie met 100 ml jojoba olie. Zorg voor een zuivere etherische olie zoals extrence, volatile, chi, doterra e.d. en niet een goedkoop chemisch prutje bij een goedkope drogisterij.

Wrijf na het douchen je in met deze olie. Visualiseer de godin en spreek bijvoorbeeld de affirmatie uit: Ik laat de energie van de godin toe in mijn wezen, waardoor ik liefde en vreugde uitstraal. Daarmee geef je jezelf positieve energie mee om de dag (of de nacht) te beginnen.

Rozen voor de innerlijke mens;

bak Aphroditekoekjes met Citroen met Rozenwater

Je hebt nodig:

  • 120 gram boter, zacht
  • ½ kop suiker
  • 1 ei
  • 1 kleine eetlepel rozenwater
  • ¼ theelepel karwijzaad of gedroogde rozemarijn
  • 1 eetlepel geraspte citroenschil
  • een snufje zuiveringszout
  • 1 kop gezeefde bloem

  1.  Meng de boter en de suiker door elkaar, klop er vervolgens het ei doorheen tot het licht en luchtig is.
  2. Roer er het rozenwater, het karwijzaad en de citroenrasp doorheen. Bestrooi het met het zuiveringszout.
  3. Vouw de bloem erdoorheen, ¼ kop per keer.
  4. Laat het deeg een paar uur of een nacht tot rust komen in de koelkast.
  5. Verwarm de oven voor op 165 °C en vet een stuk bakpapier licht in.
  6. Rol het deeg uit tot een dikte van ruim een halve centimeter en snijd er cirkels uit (een koekjesvorm met geschulpt randje zou mooi zijn). Leg de plakjes deeg 5 centimeter uit elkaar op het ingevette bakpapier op een bakplaat.
  7. Bak de koekjes een half uur op 165 °C tot ze lichtgoud van kleur maar niet gebruind zijn. Afkoelen op een rek. Opbergen in een goed afsluitbare koektrommel of pot. Het recept levert 30 koekjes op.

Nog meer in de kracht van de godin komen?

Om je nog meer met Godinnen te verbinden heb ik een aantal mooie en diepgaande workshops gemaakt, die zodra het weer allemaal mag, weer regelmatig ga geven. Ook deze zijn vol met natuurmagie en aan de seizoenen verbonden. Klik op de afbeelding hierboven welke het zijn.

Kleurenmagie en Roze

Voor mij is de zomer een vooral roze of magenta seizoen. Het is heerlijk om je in deze periode met deze kleur te verbinden. Klik op de afbeelding om te weten waarom.

Wil je professioneel Kleurencoach worden, dan kun je deze beroepsopleiding bij mij met heel veel extra’s volgen. Ook deze geef ik individueel en aangepast op jouw beroep of interesses.

Verder wil ik ook even aangeven dat je maandelijks over de Boommanen magie in mijn inspiratie blog kunt lezen en maak vooral gebruik van de betoveringen die erbij staan vermeld.

En op 1 augustus Lughnasad.

Nog tot slot even aandacht voor een mooie kaartlegcursus met bijvoorbeeld de Mlle Lenormandkaarten? Ik vind daar wel een romantische rozensfeer bij horen. Kijk of je het leuk lijkt.

Informatie & Inspiratie?

Je kunt ook lid van Pythia’s Magische Plek worden, wel eerst de vragen beantwoorden.

Fijne zomer en tot ziens!

zaterdag 4 juni 2011

Welkom!

Veel plezier met de nieuwsbrieven van Asteria Coaching vol tips en wetenswaardigheden, consulten en cursussen over kleurrijke magische spiritualiteit voor mooie sterke vrouwen, en wie dat wil worden!
Nog meer inspiraties? Klik dan hier